O nas

Polana Ecru*PL to rodzinna hodowla kotów brytyjskich

 

Polana Ecru*PL to rodzinna hodowla kotów brytyjskich prowadzona przez małżeństwo z trójką dzieci w różnym wieku. Nasze koty nie wychodzą na zewnątrz, wychowują się w dużym domu, z nami, wśród dzieci, gdzie jako pełnoprawni członkowie rodziny są obdarzone troskliwą opieką i wielką miłością. Siedzibą hodowli jest nasz dom rodzinny znajdujący się w podwarszawskiej miejscowości, Otwocku. Można do nas dojechać samochodem lub środkami publicznego transportu, jak kolej podmiejska czy linia autobusowa.

Hodowla Polana Ecru*PL jest członkiem Polskiego Związku Felinologicznego (PZF) oraz World Cat Federation (WCF). Została założona 7 lipca 2014 roku – nie dla zysku, lecz z zamiłowania do kotów.

Nasze koty znajdują się pod profesjonalną opieką kadry Gabinetu Weterynaryjnego OSKAR w Otwocku.

***

Na często zadawane przez Państwa pytanie „Jakie właściwie są koty brytyjskie?” można oczywiście napisać długi elaborat, jakich zresztą jest już wiele zarówno w Internecie, jak i na księgarskich półkach. Jednak w naszej – hodowców – opinii może to być lektura uzupełniająca, doskonała na czas, gdy w Waszych domach Brytyjczyk już zagości. Tymczasem na początek warto wiedzieć tylko tyle, że koty brytyjskie to stworzenia niezwykle przyjacielskie, usposobione rodzinnie, niesprawiające kłopotów zarówno w zakresie zdrowia i higieny, jak również pod względem socjalnym, bardzo spokojne, ceniące sen tak w dzień, jak i w nocy, choć w chwilach aktywności również skore do zabawy. Koty brytyjskie to „niepsotliwe leniwce” cierpliwie wyczekujące swojego właściciela, by po całym dniu spania/pracy usiąść razem z nim na kanapie, by wtulić się w jego nogę lub umościć na podołku i w zamian za odrobinę pieszczoty odpłacić jednostajnym, szczególnie miłym dla ucha, wibrującym mruczeniem, niekiedy przypominającym gruchanie gołębia. Ich ciepło, miękkie futro, pełne oddanie, subtelność, pedantyczna czystość i wynikająca z tego prostota codziennej nad nimi opieki, w końcu filmowa „misiowatość” przesądzają o tym, że nawet najzacieklejszym przeciwnikom kotów, tzw. psiarzom, miękną serca w bezpośrednim z nimi kontakcie, bo w gruncie rzeczy koty brytyjskie, gdyby nie były kotami, byłyby zapewne psami, ze wszystkimi psimi zaletami i jednocześnie bez psich wad. Takie też właśnie są koty w hodowli Polana Ecru*PL. Dotyczy to zarówno kotów dorosłych, jak i kociąt.